دریافت انواع گواهینامه ssl

چگونه می توانم برای وب سایت خود گواهی SSL دریافت کنم؟

اگر میخواهید برای وب سایت خود گواهینامه ssl دریافت کنید، ابتدا باید در مورد نوع آن تصمیم بگیرید. گام بعدی سفارش و دریافت گواهینامه است. برای سفارش و دریافت گواهینامه SSL سایت‌های گوناگونی وجود دارد که با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید به انواع این سایت‌ها دسترسی پیدا کنید. در برخی موارد هم همانطور که در مقاله "چرا برای وب سایتهای شخصی و شرکتی گواهینامه ssl تهیه میکنیم؟ " اشاره شد شرکت هاست شما اقدام به ارائه این گواهینامه می کند. این گواهینامه به صورت رایگان و یا در ازای پرداخت مبلغی ارائه می‌شود.

همانطور که گفتیم قبل از همه باید بدانید که کدام نوع ssl را میخواهید تهیه کنید. چرا که ssl انواع مختلف دارد:

گواهینامه های SSL بر اساس دو پارامتر درجه بندی می شوند یکی سطح اعتبار سنجی آنها ودیگری تعداد دامنه ها یا زیر دامنه هایی که گواهینامه پوشش می دهد.

 

درجه بندی بر اساس سطح اعتبارسنجی:

سه نوع گواهینامه ssl در این رده بندی وجود دارد.

 

گواهینامه اعتبار سنجی دامنه یا (DV (domain validation:

در این نوع از گواهینامه SSL صادر کننده گواهینامه بر اساس نام دامنه اعتبار سنجی را انجام می دهد و به بررسی صحت یا اعتبار سازمان یا صاحب دامنه نمی پردازد. در حالت کلی پروسه آن به این نحو است که یک ایمیل درخواست با اکانت تحت دامنه توسط مالک دامنه ارسال شده و سپس ایمیلی جهت تایید دریافت می کند و در مدت زمان بسیار کوتاهی گواهینامه صادر میشود.

به طور خاص برای وبسایت هایی که کنترل پنل هاست آن سی پنل (cpanel) است، مالک سایت می تواند بعد از ورود به سی پنل در بخش security گزینه SSL/TLS status را انتخاب کند. به محض ورود به این بخش، سی پنل به طور اتوماتیک شروع به ساخت گواهینامه کرده و بعد از چند دقیقه اعلام میکند که انجام شد. در برخی موارد به محض خرید هاست بدون نیاز به هیچ اقدام اضافه ای این گواهینامه برای سایت شما صادر میشود.

 

گواهینامه اعتبارسنجی سازمانی (OV (organization validation : 

گواهینامه های OV یک قدم بالاتر از گواهینامه های سطح دامنه هستند. علاوه بر تضمین و ایمن سازی اتصالات مرورگر و سرور، اعتبار خود سازمان را هم تایید میکنند. برای دریافت این گواهینامه باید مدارک رسمی شرکت و سازمان خود را ارائه دهید. زمان صدور آن هم طولانی تر است. با ارائه مدارک باید ثابت کنید که شرکت شما ثبت رسمی و مالک حقوقی دامنه وب سایت هستید.

 

3- گواهینامه اعتبار سنجی (EV (Extended Validation :

گواهینامه EV بالاترین سطح اعتبار را در بین گواهینامه های ssl دارد. در آن اهراز هویت سازمان و یا شرکت و مالکیت دامنه دقیق تر انجام میگیرد. مثل بررسی و تایید جزییات بیشتری مثل آدرس و شماره تلفن آن سازمان. یا بررسی اینکه محتوای وب سایت به هیچ وجه نباید کپی باشد و یا اینکه هویت ارائه شده سازمان با سوابق عملیاتی آن مطابقت داشته باشد. هزینه دریافت این گواهینامه به مراتب بالاتر است. معمولا برای دوره های 90 روزه صادر میشوند. از نظر ظاهری ، وبسایت های دارای گواهینامه های EV ، نوار آدرس آنها سبزرنگ است. این گواهینامه در شرایط سخت گیرانه تری صادر میشود و بنابراین از اعتبار بالایی برخوردار است. به عنوان مثال بسیاری از دانشگاه های بزرگ دنیا از این نوع گواهینامه استفاده می کنند.

 

گواهینامه ssl از نوع EV

 

درجه بندی بر اساس تعداد دامنه:

گواهینامه های SSL همچنین می توانند بر اساس تعداد دامنه ها و زیر دامنه هایی که پوشش میدهند، دسته بندی شوند. 

سه نوع گواهینامه ssl در این رده بندی وجود دارد.

 

Standard

گواهینامه های استاندارد پایه ای ترین نوع آن است. در آن تنها یک نام دامنه بدون زیردامنه های آن (subdomain) تضمین میشود. به عنوان مثال فقط می تواند website.com را تضمین کند، نه هیچ چیز دیگری.

 

Wildcard

گواهینامه های Wildcard SSL یک دامنه واحد به همراه تمام زیر دامنه های آن را پوشش می دهند. به عنوان مثال ، اگر دامنه ای به نام website.com دارید ، در صورت درخواست شما می تواند login.website.com و Payment.website.com را هم تضمین کند. اگر از طریق سی پنل اقدام به دریافت ssl می کنید، وقتی وارد بخش SSL/TLS status شدید همانجا می توانید زیردامنه هایی را که می خواهید تحت پوشش گواهینامه قرار بگیرد انتخاب کنید.

برای اینکه اطمینان پیدا کنید تمام زیردامنه های وبسایت خود را درنظر گرفته اید، میتوانید گزینه *.website.com را انتخاب کنید.

 

Multi-Domain

با خرید این نوع ssl همزمان میتوان چندین وبسایت همراه با زیردامنه های آنها را تضمین کرد. به عنوان مثال اگر سازمان یا شرکت بزرگی هستید که چندین وب سایت دارید و یا دامنه هایی با پسوند های مختلف برای شرکت خود دارید میتوانید از این ssl استفاده کنید.

 

بنابراین بسته به اینکع یک سایت شرکتی و یا شخصی دارید و میزان اعتبار و تضمین موردنیاز برای وبسایت تان می توانید یکی از انواع گواهینامه های ssl را تهیه کنید.

 

این نکته را باید بدانید همانطور که در مقاله "چرا برای وب سایتهای شخصی و شرکتی گواهینامه ssl تهیه میکنیم؟" به تفصیل اشاره شده است: داشتن این گواهینامه از چندین لحاظ برای وب سایت ها فایده دارد. اول از همه اعتبار و اعتمادی که در کاربر برای فعالیت در وبسایت شما ایجاد میشود. (و همچنین برای شما در مقام کاربر هنگام درج و انتقال اطلاعات شخصی خود در وبسایت های دیگر). دوم ایمن شدن انتقال اطلاعات و جلوگیری از بروز مشکلات و ایجاد مسئولیتهای ناشی از آن برای شما به عنوان مالک سایت. سوم امتیاز دهی گوگل به وب سایتهای دارای گواهینامه ssl و تاثیری که در سئو سایت دارد.

گروه کوشان، ارائه دهنده خدمات پشتیبانی جوملا

آدرس: تهران، بزرگراه شهید لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، مرکز زاویه

تلفن:  ۴۴۴۶۶۸۵۶ (۰۲۱)

ایمیل: info@kooshan.net

از وبلاگ ما

شبکه های اجتماعی

© 2024 Kooshan Group / Joomla Services. All Rights Reserved