چگونه یک نام دامنه مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه یک نام دامنه مناسب انتخاب کنیم؟

از آنجا که یک دامنه از کلمات جدا از هم تشکیل نمی شود، نمی توان انتظار داشت که با اسم دامنه بتوان توضیحی در مورد وبسایت داد. استفاده از کلمات زیاد و به هم متصل هم امکان این را دارد که به اشتباه چیز دیگری از آنها برداشت شود که به منظور ما هیچ ارتباطی پیدا نمی کند و از طرفی ممکن است بازدید کننده مجبور باشد برای خواندن و فهمیدن عبارت تا مدتی روی آن مکث کند. پس بهتر است تا جایی که امکان دارد از بازی کردن با کلمات دوری کنیم و نام دامنه هرچه ساده تر، کوتاهتر و قابل فهم تر انتخاب شود.

 

پسوند نامناسب برای دامنه

انتخاب پسوند مناسب همانقدر اهمیت دارد که تعیین نام مناسب برای دامنه. هرچند پسوندهایی که عموما بکار میروند net. ، .org و .com میباشند ولی همانطور که میدانیم لیستی از پسوندهای جدید و متنوع وجود دارند که می توانید از بین آنها برای ویسایت خود انتخاب کنید. مانند پسوند .ir ، .info و الی آخر.استفاده از برخی از پسوندها نیازمند احراز شرایط خاصی است. مثلا برای استفاده از .asia باید ساکن در قاره آسیا باشید. همین طور در مورد .ir که باید ساکن در ایران باشید. عمدتا پسوندها متناسب با آنچه وبسایتها عرضه میکنند انتخاب میشوند. برای مثال از .org معمولا برای ارگانها و نهادهای غیر انتفایی و از پسوند .gov برای وبسایتهای دولتی استفاده میشود.

برای دیدن لیست پسوند دامنه ها و قیمت های آنها کلیک کنید

 

نام های بیش از حد جزیی

کلی گویی در شرح کسب و کار می تواند مخاطبان مرتبط را به سوی محتوای شما جذب کند. بدین صورت که به فرض مثال شما صاحب رستورانی هستید که به عنوان پاداش و در شرایط ویژه به مشتریان خود مرغ سوخاری جایزه می دهید. اگر شما با تمرکز بر این موضوع نام “BestChicken.com.” را برای وبسایت خود برگزینید، آنگاه مخاطبانی که به دنبال استیک یا سایر غذاهای سرو شده در رستوران شما هستند را ممکن است از دست بدهید. مثلا کسانی مرغ دوست ندارند یا کسانی که به دنبای اطلاعات در مورد یک استیک خوب می گردند را از مسیر خود گمراه و از دست می دهید.
اگر غذاهای متنوعی در رستوران خود سرو می کنید “CookedDelicacies.com.” برای وبسایت شما بهتر خواهد بود. هر چند بهتر خواهد بود اگر نام رستوران خود را به عنوان دامنه انتخاب کنید. چرا که این امر به امر برندسازی و بازاریابی آنلاین شما کمک خواهد کرد.

 

آشفته کردن ذهن با ایده های دیگر

نام مناسب وبسایت خود را انتخاب کنید و سپس لیستی از نامهای مشابه با آن تهیه کنید تا در صورت گرفته شدن نام مد نظرتان توسط فرد دیگری از قبل ، نام جایگزینی را از درون لیست خود انتخاب کنید. به جای اینکه در اسامی پراکنده و متنوعی که اتوماتیک به شما پیشنهاد می شود غرق و گیج نشوید. ذهن خود را با صدها پیشنهاد و ایده دیگر که به شما عرضه میشود آشفته نکنید.

 

خط فاصله

هر چند که شما مجاز به استفاده از خط فاصله در نام دامنه خود هستید ولی حتی الامکان از آن پرهیز کنید. بسیاری از حرفه ای های این حوزه معتقدند خط فاصله باعث میشود وبسایت شما سازمان نیافته و غیر حرفه ای به نظر برسد. همچنین مطالعات نشان داده که استفاده از خط فاصله به منظور تاکید و برجسته کردن کلمات بیهوده و هیچ تاثیری در موتور جستجو ندارد. در واقع، این سایت ها در برابر سایت هایی با همان نام ولی بدون خط فاصله ضعیف تر عمل میکنند.

 

غلط یاب

آیا قبل از اینکه دامنه ای را ثبت کنید املای آن را چک میکنید؟ در اغلب اوقات، صاحبان وب سایت نامی را انتخاب و ثبت نام میکنند که املای نادرست دارد. در حالی که برخی از افراد به سادگی و بدون حساسیت نامی را ثبت می کنند، افراد دیگری ممکن است با حساسیت بیشتری به خرج دهند تا دقیقا همان نامی که می خواهند را ثبت کنند. این افراد به جای داشتن یک دامنه، دو تا را خواهند داشت. کمی فکر کنید و مطمئن شوید که اسم دامنه دقیقا همانگونه که شما می خواهید نوشته شده باشد.

 

مواردی که هنگام ثبت دامنه در نظر میگیریم

با صرف کمی وقت و برنامه ریزی استراتژی وبسایتتان قبل از ثبت دامنه ، میتوانید برای موفقیتهای آینده شانس های بیشتری را خلق کنید. از نقطه نظر بازاریابی ، دقت در انتخاب کلمات میتواند نقش بزرگی در کیفیت عملکرد وبسایت شما بازی کند.

 

شبکه های اجتماعی

اگر بتوانید نام وبسایت خود را با نام شناسه شرکت خود در شبکه های اجتماعی تطبیق و هماهنگ کنید می توانید یک بازاریابی متقابل را به راه بیندازید. به عنوان مثال شناسه توییتر "@google" مربوط به "google.com " میباشد. تطبیق شناسه ها با وبسایت می تواند به قدرت شهرت وبسایتتان در اینترنت کمک کند.

 

کلمات کلیدی

سعی کنید در دامنه شما حداقل یک کلمه باشد که گویای کاری است که انجام میدهید. هرچند که این امر در تکنیکهای بهینه سازی نقشی ایفا نمی کند، اما میتواند به خوبی به مردم در تشخیص محتوا و کسب و کار شما کمک کند. کمک می کند بازدید کننده ها به آنچه از وبسایتتان انتظار میرود مربوط شوند. یک وبسایت با نام “ChadsFishEmporium.com” بی درنگ به بازدید کنندگان بالقوه القا می کند که سایت در ارتباط با ماهی میباشد. آیا هنگامی که شما به دنبال اطلاعات در مورد اتومبیل می گردید، سایتی که نامش “Fax.com” یا “CarFax.com”باشد را باز می کنید؟

 

حراست از سایت

مردم اغلب به دنبال پسوندهایی می گردند تا بتوانند از این طریق سوار بر موفقیت های دیگران شوند. وقتی مثلا سایتی با پسوند .com دارید ،یک نفر می تواند همان نام وبسایت شما را با پسوند .net ثبت کند.وقتی چنین حالتی رخ دهد می تواند ترافیک وبسایت شما را به نفع خودش بدزدد. به همین دلیل خیلی از افراد نام دامنه خود را با تمام پسوندها برای خود خریداری می کنند و آنها را به پسوند اصلی که هکان آدرس اصلی سایتشان است دایورت می کنند.

به عنوان مثال وقتی کسی آدرس “google.net” را در پنجره خود تایپ میکند به صورت خودکار “google.com” را بر میگرداند. بسیاری از صاحبان وبسایتها توجه کافی به این موضوع نمی کنند. اگر استطاعت آن را دارید ، حتما در هنگام ثبت با پسوندهای مختلف ثبت کنید و از سایت خود در برابر سو استفاده کنندگان محافظت کنید.

یکپارچگی نام دامنه نقش برجسته ای در کیفیت کارکرد سایت در اینترنت بازی کند. وقت صرف کنید و نامی را انتخاب کنید که برای کسب و کار شما موثر و منطقی است.این به طور مستقیم بر شهرت آنلاین شما تاثیر خواهد گذشت.

Tags:
گروه کوشان، ارائه دهنده خدمات پشتیبانی جوملا

آدرس: تهران، بزرگراه شهید لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، مرکز زاویه

تلفن:  ۴۴۴۶۶۸۵۶ (۰۲۱)

ایمیل: info@kooshan.net

از وبلاگ ما

شبکه های اجتماعی

© 2024 Kooshan Group / Joomla Services. All Rights Reserved