هاست نامحدود، از حقیقت تا واقعیت

مقالاتی در اینترنت یافت میشوند با این مضمون که هاست نامحدود واقعی نیست و اینکه نامحدود بودن فضای اختصاص داده شده واقعیت و مفهومی ندارد.
با جستجویی ساده در اینترنت، با نام و آدرس شرکتهای زیادی مواجه میشوید که ارائه کننده هاست نامحدود هستند. این شرکتها علی رغم تفاوت در امکانات سرویسها، همگی خود را نامحدود نامیده اند. اما واقعا هاست نامحدود چیست؟

اینکه بیشترین فضایی که یک وب سایت در دنیا مصرف کرده چقدر است و یا اینکه مفهوم هاست نامحدود با نامحدود ریاضی نزدیک است یا خیر مهم نیست! چیزی که اهمیت دارد خدمت و امکان ویژه ای است که در این بسته های نامحدود در اختیار مشتریان قرار داده میشود و آنها با خیال راحت و آسوده می توانند بر روی سایت خود کار کنند و هر چقدر هم اطلاعات آنها در آینده گسترش یابد شرکت هاستینگ آنها را به هیچ وجه محدود نمی کند یا بابت آن شارژ و پول اضافی در یافت نمی کند.

در تجارت میزبانی وب، هاست نامحدود با مشخصات زیر تعریف میشود:
1. فضای وب نامحدود
2. ترافیک ماهانه نامحدود
3. Addon domain (امکانی برای راه اندازی وب سایتهای مجزا با دامنه های مجزا برروی یک هاست) یا همان دامنه اضافی نامحدود
4. بانک اطلاعاتی نامحدود
5. تعداد اکانت ایمیل نامحدود
6. امکان تعریف دامنه جانشین (alias)  و زیردامنه ها (subdomain) به صورت نامحدود

هر سرویسی که یکی از مشخصه های بالا را نداشته باشد، از دایره شمول هاست نامحدود خارج است. (و حداکثر میتوان آن را سرویس کمی تا قسمتی نامحدود نامید)

 

محدودیت هر کدام از ویژگیهای یک هاست چه تاثیری بر کار شما می گذارد:

فضای وب محدود: در این مورد توضیحی وجود ندارد، زیرا مستقیما مفهوم هاست نامحدود را زیر سوال میبرد!

Addon Domain محدود: محدود بودن تعداد دامنه باعث محدودیت در تعداد وب سایت قابل میزبانی برروی هاست میشود. با استفاده از قابلیت دامنه اضافه می توان هر تعداد وب سایت مجزا با فایلهای مجزا و آدرس مجزا را روی یک هاست میزبانی کرد. مثلا شما میتوانید وب سایتهای تمام شرکتهای هلدینگ خود را به صورت مجتمع (و با دامنه های متفاوت) روی یک هاست میزبانی کنید.

تعداد بانک اطلاعاتی محدود: تمامی سایتهای داینامیک ( یعنی اکثر سایت هایی که در حال حاضر مشاهده می کنید ) حداقل دارای یک بانک اطلاعاتی هستند. محدودیت در تعداد بانک اطلاعاتی به معنای محدودیت در راه اندازی سایت جدید است. سرویسی که دارای 5 پایگاه داده است، حداکثر به شما امکان راه اندازی 5 سایت را میدهد. حتی اگر تمام آیتمهای دیگر آن نامحدود باشد. ( البته به شرطی که دارای امکان 5، Addon Domain هم باشد ).


و اما محدودیت هاست کجاست

در سرویس های هاستینگ اشتراکی منابع سرور در بین کاربران زیادی تقسیم میشود. لذا برای استفاده از منابع سرور (CPU , RAM) محدودیت هایی وجود دارد، تا استفاده نامتعارف و بیش از حد منابع سبب ایجاد اختلال بر روی کار دیگران نشود. به همین دلیل است که شما نمی توانید یک خبرگزاری و یا یک سایت دانلود را بر روی هاست اشتراکی میزبانی کنید.


پس:

در هنگام خرید هاست های نامحدود دقت نمایید که 6 مورد ذکر شده در متن باید همگی نامحدود باشد.

 

Tags:
گروه کوشان، ارائه دهنده خدمات پشتیبانی جوملا

آدرس: تهران، بزرگراه شهید لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، مرکز زاویه

تلفن:  ۴۴۴۶۶۸۵۶ (۰۲۱)

ایمیل: info@kooshan.net

از وبلاگ ما

شبکه های اجتماعی

© 2024 Kooshan Group / Joomla Services. All Rights Reserved