معرفی کنترل پنل هاست- بخش subdomain (زیردامنه)

یکی دیگر از امکانات بخش domain در کنترل پنل سی پنل، subdomain میباشد. Subdomain یا همان زیردامنه، یک زیرگروه از وبسایت اصلی شما است. تست در واقع میتوان آن را به عنوان وبسایتی جدید بدون داشتن نام دامنه جدید در نظر داشت.

معمولا هنگامی از subdomain استفاده می کنند که بخواهند برای حوزه های مختلف محتوای سایت، آدرسهای متمایز و مجزا و ماندگار در اذهان ایجاد کنند. فایلهای زیر دامنه در زیر شاخه ای در مسیر روت سیستم (public_html) قرار میگیرند. (بخش 3 راهنمای نصب) . زیر دامنه ها از طریق اتصال یک نام پیشوند به نام دامنه ساخته میشوند. به عنوان مثال اگر نام دامنه ثبت شده شما example.com میباشد، زیر دامنه برای بخش وبلاگ blog.example.com خواهد بود. یا مثلا می توانید به ازای شعبات خود در شهرهای مختلف این تفکیک را انجام دهید. Shiraz.exaple.com شامل محتوای موارد مربوط به شعبه شیراز شرکت، ahvaz.example.com محتوای مربوط به اهواز و به همین ترتیب...

 

زیردامنه

 

برای ایجاد زیردامنه مراحل زیر را انجام دهید:
1_در قسمت subdomain نام پیشوند مدنظر خود را تایپ کنید.
2_در میان فهرست دامنه هایی که در هاست خود میزبانی میکنید از منوی این قسمت، دامنه مورد نظر خود که قصد دارید زیردامنه به آن متصل شود را انتخاب کنید.
3_مسیر پوشه فایلهای مربوط به زیردامنه را تایپ کنید.
4_کلید create را برای ایجاد زیردامنه کلیک کنید.
در انتهای صفحه فهرست تمام زیردامنه های ایجاد شده را مشاهده میکنید. همانجا با کلیک بر روی گزینه manage redirection در صورت نیاز میتوانید زیردامنه ایجاد شده را به آدرس دلخواه خود redirect کنید.

گروه کوشان، ارائه دهنده خدمات پشتیبانی جوملا

آدرس: تهران، بزرگراه شهید لشگری، کارخانه نوآوری آزادی، مرکز زاویه

تلفن:  ۴۴۴۶۶۸۵۶ (۰۲۱)

ایمیل: info@kooshan.net

از وبلاگ ما

شبکه های اجتماعی

© 2024 Kooshan Group / Joomla Services. All Rights Reserved